Reklama Google Ads plus pozycjonowanie, czyli dlaczego warto działać w takim tandemie

Niekiedy właściciele stron zastanawiają się, czy wybrać reklamę Google Ads, czy może samo pozycjonowanie. Oba działania marketingowe się nie wykluczają. Co więcej — razem dają znacznie lepsze efekty, niż w pojedynkę. Dlaczego warto skorzystać z takiego tandemu?

Reklama Google Ads, a pozycjonowanie

Każdy, kto chce, aby jego stronę odwiedzało jak najwięcej klientów, szuka działań marketingowych, które mu w tym pomogą. Jednymi z najpopularniejszych rozwiązań są pozycjonowanie oraz reklama Google Ads. Właściciele stron przy wyborze, któregoś z tych dwóch działań najczęściej kierują się budżetem, bądź czasem, jaki mogą na nie przeznaczyć. Co jeśli połączymy reklamę Google Ads i pozycjonowanie? 

Pozycjonowanie stron — opcja dla cierpliwych

Większość użytkowników nie przechodzi do drugiej strony wyników wyszukiwania. Dlatego jeśli strona znajduje się na pierwszej stronie wyszukiwarki, tym większe prawdopodobieństwo, że klient ją odwiedzi. Pozycjonowanie niewątpliwie ma swoje zalety, jednak pierwsze efekty są widoczne dopiero po kilku miesiącach. Dlaczego więc właściciele stron w ogóle korzystają z pozycjonowania? Klienci bardziej ufają wysokim wynikom wyszukiwania, niż reklamie Google Ads. Użytkownik, widząc stronę na pierwszym miejscu, ma pewność, że jest ona nie tylko bezpieczna, ale i zawiera treści wysokiej jakości oraz odpowiada na zadane przez niego pytanie. 

W skład pozycjonowania wchodzą m.in.:

  • dobranie odpowiednich słów kluczowych
  • audyt strony
  • publikowanie ciekawych i przydatnych treści
  • spełnienie przez stronę wymagań postawionych przez wyszukiwarkę Google 

Reklama Google Ads — natychmiastowe efekty

Google Ads przyniesie znacznie szybsze efekty, niż  pozycjonowanie. Reklama Twojej strony, która pojawi się na samym początku wyników wyszukiwania, sprawi, że potencjalni odbiorcy ją odwiedzą. W przypadku Google Ads możesz więc liczyć na natychmiastowe efekty. 

Wyższa pozycja przekłada się na wyższy CTR, czyli wskaźnik klikalności. Im wyższy, tym Twoja reklama jest uznawana za przydatną przez użytkowników. Z kolei jeśli nie będziesz wystarczająco zadowolony z ruchu na stronie, możesz na bieżąco modyfikować działania, dzięki dostępowi do statystyk oraz rozbudowanych ustawień. 

Na Google Ads składają się nie tylko linki tekstowe, ale i całe kampanie produktowe. Umożliwiają one wyświetlanie reklam poszczególnych produktów wraz z ich opisem, zdjęciem oraz bieżącą ceną. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów na zwrócenie uwagi potencjalnego klienta. Google Shopping, bo tak nazywa się ta dostępna w Google Ads opcja, sprawi, że odbiorca może zobaczyć produkt z bieżąco aktualizowaną ceną. 

Google Ads plus pozycjonowanie — co daje to połączenie?

Reklama Google Ads oraz pozycjonowanie są obsługiwane przez inne algorytmy. Oznacza to, że pozycja strony w wynikach wyszukiwania jest niezależna od reklamy Google Ads oraz analogicznie — samo pozycjonowanie nie sprawi, że na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania pojawi się odpowiednio przygotowana reklama. Najlepsze efekty osiągniesz, łącząc oba działania marketingowe, ponieważ zarówno jedno, jak i drugie skupiają się na zwiększeniu sprzedaży oraz na zwiększeniu ruchu na stronie. 

Google Ads i pozycjonowanie w jednym gwarantują:

  • większą widoczność strony w wyszukiwarce
  • efektywne zarządzanie słowami kluczowymi
  • zwiększenie liczby klientów, którzy z jakiegoś powodu nie dokonali zakupu w sklepie internetowym
  • spopularyzowanie marki dzięki pojawieniu się reklam na różnorodnych blogach, portalach, czy sieciach partnerskich

Pozycjonowanie plus Google Ads — podsumowanie

Pozycjonowanie i Google Ads świetnie ze sobą współpracują. Ich połączenie sprawi, że zmaksymalizujesz sprzedaż oraz ruch na swojej stronie. Jeśli chciałbyś skorzystać z obu form marketingu, ale nie wiesz dokładnie, od czego zacząć, możesz skorzystać z usług agencji SEO Internetica. Firma specjalizuje się w pozycjonowaniu stron oraz kampaniach Google Ads. Nie czekaj, skorzystaj już dziś. 

Previous post Towary eksportowane muszą przejść przez odprawę celną
Next post Sprzedaż doskonałych narożników do spania