Zdolność kredytowa a kredyt bankowy

Wiele osób zastanawia się nad tym jak otrzymać kredyt i na co bank zwraca uwagę?

Tych kryteriów branych pod uwagę u klientów jest wiele. Wszystko jest zależne od tego, jaka kwota wchodzi w grę i wtedy dopiero jest opracowywana strategia. Im większy kredyt tym więcej sprawdzania. Zdolność kredytowa jest obliczana przez bank. To oznacza, że jeśli nie mamy pieniędzy na spłacanie rat to bank będzie o tym wiedział. Są specjalne wyliczenia, które pozwalają na określenie ile musi zarabiać trzy osobowa rodzina żeby mogła się starać o kredyt hipoteczny.

To ma swoje zalety, bo było już tak, że banki dawały kredyty wszystkim, którzy się do nich zgłosili.

Później takie osoby nie miały, z czego spłacać kredytów, bo jedno z rodziny straciło pracę i był problem. Już nie wspominając o tym, że wtedy kredyty były dawane we frankach szwajcarskich, bo w pewnym momencie spowodowało, że kredyt wzrósł o sto procent razem z kursem franka szwajcarskiego. Dzisiaj banki uważniej przyglądają się klientom, dlatego sprawdzają bardzo dokładnie ich zdolność kredytową i dopiero na tym opierają ofertę, jaką mają przygotowaną albo po prostu mówią, że z tymi zarobkami nie ma najmniejszych szans.

Wyliczenia zdolności kredytowej

Zgłaszając się do banku trzeba powiedzieć, o co dokładnie nam chodzi i wtedy oni powiedzą, jakie trzeba przynieść dokumenty. To bardzo ważne dla nasz żeby przygotować się do spotkania z pracownikiem banku, bo w ten sposób można będzie przyspieszyć otrzymanie tych pieniędzy, które nas interesują. Dotyczy to nie tylko dużych kwot na kredyt hipoteczny, ale również pożyczki gotówkowe. Wszystko bank sprawdza, dlatego prosi nas o przyniesie rachunków za czynsz, prąd i wszytkach innych. Jakakolwiek karta kredytowa, którą mamy nawet spłacona do zera blokuje kredyt i o tę kwotę ten kredyt będzie pomniejszony, bo karta kredytowa to właśnie kredyt. Najlepiej skontaktować się z bankiem i zapytam, co trzeba przynieść żeby można było przyspieszyć całą procedurę otrzymania kredytu hipotecznego czy gotówkowego.

Previous post Najważniejsze wskazówki, jak uzyskać świetną ofertę na nieruchomości!
Next post W jaki sposób obliczyć ratę leasingową?