W jaki sposób obliczyć ratę leasingową?

Zainteresowanie leasingiem jest bardzo duże. Nie ma się, co dziwić dzisiaj wszystko, co na firmę można wziąć w leasing.

To nie jest tylko samochód, ale również maszyny, meble, całe wyposażenie. Trudno byłoby znaleźć coś, czego w leasing nie weźmiemy. Można nawet na firmę wziąć ogniwa fotowoltaiczne i płacić raty leasingowe. To, dlatego zainteresowanie tą formą jest coraz większe. Zanim jednak wybierzemy sobie konkretną firmę trzeba postępować dokładnie tak jak z bankami, co oznacza, że trzeba będzie przyglądać się ofertą, jakie są dla nas dostępne, a w ten sposób dotrzemy do wszystkiego, co jest nam potrzebne.

Wyliczenia wcale nie są łatwe, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nas byłoby skorzystać z kalkulatora, który znajdziemy na stronach internetowych.

Można wtedy wyliczyć ile ma nas całość kosztować i wiemy czy nas stać na ten leasing czy nie. Niestety wiele osób z takich wyliczeń nie korzysta i później mamy w ogłoszeniach samochody, które są do przejęcia. Odsprzedać taki leasing to trudne zadanie, dlatego trzeba zrobić sobie wczesnej wyliczenia i wiemy czy nas na pewno będzie na niego stać. W Polsce zaczyna się od bardzo wysokiego pułapu, dlatego później są ogromne problemy. Zaczynamy od samochodów, biura w super miejscu, wyposażenia, ale dopiero na końcu szukamy klientów. Te osoby, które oddają samochody i maszyny miały pecha i nie znalazły klientów. Dzisiaj albo znajdą kogoś chętnego na pojazdy i maszyny albo chcąc czy nie chcąc będą spłacamy raty leasingowe, bo taka jest umowa.

Korzystamy z kalkulatora leasingowego

Taki kalkulator jest bardzo łatwy do obsługi w przypadku samochodu podajemy wkład własny, kwotę, za którą samochód ma być kupiony, okres spłaty i ile ma wynosić wykupne. W ten sposób mamy od razu zrobione wszystkie potrzebne nam wyliczenia i wiemy czy to jest oferta, na którą nas stać czy jednak trzeba będzie szukać innych rozwiązań. Trzeba orientować się we wszystkich kosztach, bo w ten sposób unikniemy przykrych i bardzo kosztownych dla nas niespodzianek.

Previous post Zdolność kredytowa a kredyt bankowy
Next post Kredyt dla osób zadłużonych – czy można go otrzymać?