Przewaga zabawek drewnianych nad zabawkami plastikowymi

Największą zaletą zabawek drewnianych jest to, że są one wykonane z surowców odnawialnych, podczas gdy zabawki plastikowe nie.

Tworzywa sztuczne są popularne ze względu na tani proces produkcji, dzięki czemu zabawki plastikowe są bardzo przystępne cenowo. Jednak dużym minusem plastiku jest to, że do produkcji potrzebne są paliwa kopalne. Jeśli chcemy dać dziecku zabawkę wszechstronną i bezpieczną, warto wybrać klocki drewniane.

Przewaga zabawek drewnianych nad zabawkami plastikowymi

Zabawki z drewna są trwałe, bezpieczne i wszechstronne

Plastikowe zabawki mogą zawierać ftalany i formaldehyd oraz inne niebezpieczne chemikalia. Farba stosowana do plastikowych zabawek jest toksyczna dla zdrowia i ogólnie niezbyt przyjazna dla środowiska. Ftalany to substancje chemiczne obecne w plastikowych zabawkach, które są dodawane w celu zmiękczenia i uelastycznienia PVC. Ftalany nie są chemicznie związane z PVC, więc mogą się uwalniać, kiedy dzieci wkładają zabawki do ust, mogą połykać te chemikalia, co może mieć wpływ na ich zdrowie.

Z drugiej strony drewno jest organiczne, nietoksyczne i naturalnie antybakteryjne. Ponadto barwniki używane do farbowania drewnianych zabawek są naturalne i na bazie wody. Kleje do tych zabawek posiadają certyfikat E0 (E-Zero), który jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych rodzajów kleju, jaki można stosować do drewna. Nie stanowią zatem zagrożenia dla zdrowia malucha, który wkłada zabawki do buzi. Kiedy drewniane zabawki osiągną kres swojego życia, można je kompostować i nie trzeba ich spalać jak zabawek plastikowych.

Plastikowe zabawki nie są trwałe albo z powodu złej jakości i zepsucia, albo dlatego, że dziecko nie jest już zainteresowane zabawką. Z kolei zabawki drewniane mają znacznie większą trwałość. Mogą być również przekazywane z pokolenia na pokolenie, ponieważ nawet po wielu latach użytkowania wyglądają dobrze. Ponieważ zabawki drewniane nie są projektowane z myślą o trendach, ale z myślą o funkcjonalności i jakości, wytrzymują znacznie dłużej w porównaniu do zabawek plastikowych.

Previous post Jakie usługi oferują porządni stomatolodzy?
Next post Na co zwrócić uwagę wybierając materac?