Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Rodzaj materaca, który wybierzemy do naszej sypialni, będzie miał wpływ na nasze samopoczucie, jakość snu.

Oczywiście obecnie dostępne są materace, które oferują dużą ilość sprężyn lub też piankę, która doskonale dopasowuje się do naszego ciała. Możemy dobrać materace różnej wielkości, jak również wybrać twardość, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Bardzo popularne są materace 180x 200 sklep online to dobre miejsce na zakup materaca, często online możemy uzyskać bardzo korzystną cenę.

Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Jakie parametry materaca są istotne?

Kupując materac warto zwrócić uwagę na jego twardość, w tym przypadku materac oznaczony jest od H1 do H5, co oznacza twardość materaca, przy czym H1 jest to materace miękki. Możemy spotkać także materace dwustronne, które będą oferowały różną twardość w zależności od strony, na której ułożymy materac, parametry tego typu będą dotyczyły zarówno materacy sprężynowych jaki piankowych. Długość materaca najczęściej wynosi 200 cm, natomiast szerokość dobieramy do naszych potrzeb, materace jednoosobowy może posiadać 80 lub 120 cm szerokości, natomiast w przypadku materaca dwuosobowego najczęściej wybierzemy szerokość 160 lub też 180 cm.

Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie materace sprężynowe, są to sprężyny umieszczone w oddzielnych kieszeniach, duża ilość sprężyn sprawia, iż materac jest bardzo wygodny, dopasowuje się do kształtu ciała. Dodatkowa jest to także materac posiadający różne strefy twardości, dobrane w taki sposób, aby odpowiednio podpierać poszczególne części naszego ciała. Innym typem będzie materac piankowy wykonany ze specjalnej pianki, która będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które cierpią na ból pleców. Dostępne są także materace lateksowe, posiadające różne warstwy, które będą miały wpływ na naszą wygodę oraz twardość materaca. Kupując materac piankowy mamy pewność, iż jest to dobrze związanie antybakteryjne oraz antygrzybiczne.

Podczas zakupu materaca warto pamiętać także o odpowiednim pokrowcu. Obecnie najczęściej stosowane są pokrowce na zamek, które możemy łatwo zdjąć z materaca, wyprać w pralce. Jest to z pewnością bardzo wygodne, dzięki temu możemy zadbać o czystość i higienę snu, dostępne są także pokrowce antyalergiczne.

Previous post Przewaga zabawek drewnianych nad zabawkami plastikowymi
Next post Klienci chętnie robią zakupy w sklepach online