Masz problem z kontrolowaniem cukrzycy? Wypróbuj te przydatne wskazówki

Na całym świecie jest tak wielu ludzi, którzy cierpią na cukrzycę.

Ten artykuł został napisany, aby pomóc osobom chorym na cukrzycę nauczyć się sposobów radzenia sobie z problemami związanymi z cukrzycą. Poświęć kilka minut na jego przeczytanie, a na pewno poznasz przydatne wskazówki i porady dotyczące cukrzycy.Jeśli uważasz, że nie otrzymujesz odpowiedniej opieki od swojego lekarza, znajdź nowego! Czując się mniej niż komfortowo z pracownikiem służby zdrowia, możesz kwestionować jego diagnozę lub leczenie, co oznacza, że ​​nie możesz mu ufać. Znajdź nowego lekarza, w którego całkowicie wierzysz, aby zapewnić zdrową relację lekarz-pacjent.Twoje ubezpieczenie może obejmować wizytę u dietetyka po zdiagnozowaniu cukrzycy, więc skorzystaj z tego! Zabierz ze sobą listę ulubionych potraw i zapytaj, czy jest jakiś sposób, aby były zdrowe I smaczne, co oznacza, że ​​możesz zjeść smakołyk bez poczucia winy.Jeśli za każdym razem będziesz wykonywać to samo zadanie w ten sam sposób, twoje życie będzie bardziej zorganizowane i łatwiejsze. Na przykład wybierz miejsce, w którym przechowujesz insulinę i glukometr, i pamiętaj, aby umieszczać je tam każdego wieczoru, aby wiedzieć, gdzie się znajdują, kiedy ich potrzebujesz rano. Trzymaj się rutyny podczas badania poziomu cukru we krwi, a jest mniej prawdopodobne, że pominiesz krok lub zapomnisz zarejestrować swoje poziomy.Upewnij się, że jesteś aktywny. Ćwiczenia i aktywność fizyczna mają kilka zalet. Może obniżyć poziom cukru we krwi i pomóc schudnąć. Co więcej, może zwiększyć Twoją reakcję na insulinę, co pomoże utrzymać poziom cukru we krwi. Zarówno ćwiczenia aerobowe, jak i oporowe zapewniają doskonałe korzyści.Jedz pokarmy bogate w błonnik. Jedząc owoce, warzywa i zboża poprawisz swoją dietę. Schudniesz i poczujesz się świetnie. Błonnik może pomóc w zapewnieniu większej kontroli nad poziomem cukru we krwi i zmniejszeniu ryzyka wystąpienia chorób serca. Masz problem z kontrolowaniem cukrzycy? Wypróbuj te przydatne wskazówki

Inne źródła błonnika to orzechy, nasiona i fasola.Prostym sposobem na zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę jest wstawanie i aktywność fizyczna.

Osoby, które codziennie uprawiają godzinny, energiczny spacer, zmniejszą ryzyko zachorowania na cukrzycę o ponad 35%. Nawet jeśli nie możesz chodzić przez godzinę dziennie, zrób, co możesz, aby się ruszyć, na przykład wchodź po schodach zamiast windy, zaparkuj na najdalszym miejscu parkingowym w sklepie spożywczym lub wybierz się na dwie lub trzy wycieczki z wnoszeniem artykułów spożywczych.Jeśli masz cukrzycę lub jesteś zagrożony jej rozwojem, ważne jest, abyś schudł. Nadwaga lub otyłość mogą powodować niebezpiecznie wysoki poziom glukozy we krwi, co może powodować poważne komplikacje, w tym śpiączkę lub śmierć. Staraj się jeść zdrowiej i trzymaj się umiarkowanego planu ćwiczeń. Nigdy nie jest za późno na zmianę i możesz odnieść sukces bez względu na to, ile wcześniej nieudanych prób miałeś.Stwórz dziennik i śledź swój poziom cukru we krwi za każdym razem, gdy go sprawdzasz. Czasami poziom cukru we krwi może osiągnąć niebezpieczny poziom bez pojawiania się objawów. Jeśli nie śledzisz swoich poziomów, narażasz się na większe ryzyko niewydolności nerek, udaru, dny moczanowej, chorób serca i innych wyniszczających dolegliwości.Poznanie cukrzycy i otrzymanie wskazówek, które pomogą Ci radzić sobie z chorobą, to pierwszy krok do wprowadzenia pozytywnych zmian w Twoim życiu. Na pewno skorzystasz na poświęceniu czasu na zapoznanie się z informacjami zawartymi w tym artykule. Zastosuj wskazówki do swojego życia i żyj z kilkoma mniejszymi przerwami w chorobie.

Previous post Sztuka pieniądza: porady dotyczące finansów osobistych
Next post Wskazówki dotyczące zrozumienia ubezpieczenia właściciela domu w dzisiejszym świecie