Wykorzystanie marihuany w celach medycznych

Marihuana jest rośliną hodowaną na całym świecie, warto zwrócić uwagę iż doskonale także nadaje się do hodowli wewnątrz, w tym wypadku możemy odpowiednio przygotować całe pomieszczenie lub też specjalny pojemnik, który będzie na tyle wysoki aby zmieściła się w nim dana odmiana.

Z pewnością jest to zaleta ponieważ będziemy musieli uzyskać odpowiednią temperaturę oraz wilgotność na mniejszej przestrzeni, co będzie wymagało mniejszej ilości zabiegów. Dodatkowo także możemy w tym przypadku zastosować mniejszy zestaw oświetleniowy, dzięki czemu zaoszczędzimy na zakupie sprzętu oraz w dłuższym okresie czasu na opłatach za elektryczność.

Wykorzystanie marihuany w celach medycznych

Uprawa marihuany na własny użytek

Oczywiście uprawa tej rośliny jest zakazana w wielu krajach, jednak obecnie coraz więcej krajów zdecyduje się na dopuszczenie marihuanę do użytku medycznego, dlatego też zyskuje ona z roku na rok coraz większą popularność. Niektóre kraje takie jak Czechy czy też Holandia pozwalają na hodowlę w domu na własny użytek. Należy jednak pamiętać iż w tym przypadku od możemy hodować jedynie trzy czy cztery krzaki dlatego też hodowcy starają się wybrać jak najlepsze odmiany, które będą dawały jak najlepsze plony.

Naturalnie w przypadku uprawy domowej będzie liczyła się wysokość rośliny, jak wiadomo różne odmiany mogą wzrastać od 50 centymetrów do nawet 4 m, dlatego też należy wybrać odpowiednią odmianę która zmieści się w przygotowanej przez nas przestrzeni. Wybierając odmianę należy zwrócić uwagę na prędkość kwitnienia, dodatkowo także musimy wiedzieć kiedy możemy spodziewać się plonów. W przypadku specjalnie wyselekcjonowanych odmian plany będziemy mogli uzyskać już po 8 czy też 10 tygodniach od zasadzenia.

Jedną z polecanych odmian jest whitewidow, jest to odmiana pochodząca z Brazylii. Naturalnie możemy zakupić od razu nasiona feminizowane, dzięki czemu będziemy pewni iż uzyskamy odpowiednie plony, odpowiednie efekty. Jest to odmiana która wyrasta na około 1 m, może być uprawiana w zimniejszy klimatach.

Previous post Balustrady z metalu na klatki schodowe i balkony
Next post Rozwiązania windykacyjne dla Ciebie