W co zainwestować 50 tysięcy złotych

Dawniej kwota 50 tysięcy złotych to była możliwość kupienia mieszkania dwupokojowego w większym mieście.

Czasy się jednak zmieniały i dzisiaj taka kwota starsza na około 5-10 metrów kwadratowych mieszkania. Nie jest to dużo, a zatem raczej nie ma, co myśleć o inwestycjach w mieszkania czy domy, bo nie wystarczy nam pieniędzy. Wiele osób kupuje kryptowaluty, ale tutaj trzeba się zawsze liczyć z ryzykiem. Jeśli będziemy mieć szczęście to tę kwotę w rok można podwoić, ale jeśli będziemy mieć pecha to szybko stracimy połowę z tego.

Ryzyko przy inwestycjach zawsze są, dlatego trzeba zastanowić się czy lubimy ryzyko i chcemy duże zyski czy wolimy do wszystkiego dochodzić powoli?

Jeśli powoli to warto zakładać konta w bankach, które dają nam możliwość większego oprocentowania dla nowych klientów. W ten sposób uzyskamy najlepsze efekty aczkolwiek zyski będą rządu 2-3% w rok. Dużo nie jest, ale już zawsze coś, a co ważne nie ma tutaj żadnego ryzyka, dlatego wiele osób na takie rozwiązanie się decyduje. Jeśli mamy pieniądze i nie musimy ich odbierać za miesiąc czy dwa to można się zastanowić nad inwestycją w złoto albo inwestycją w monety. Mennica bardzo często wypuszcza okolicznościowe monety i na tym naprawdę można zyskać, ale na efekty trzeba często długo czekać. W inwestycjach, które nie niosą ze sobą ryzyka trzeba wykazać bardzo dużo cierpliwości.

Co jeszcze można wybrać na inwestycje?

Dobrym sposobem na inwestowaniem takich pieniędzy jest zakup ziemi. O ile nieruchomości rosną w cenę to ziemia już nie, dlatego można tanio kupić nawet kilka hektarów ziemi. Niech ziemia czeka na lepsze czasy i my wtedy możemy w przyszłości na tym bardzo dużo zyskach, a jak nie to zawsze w tej cenie, co kupiliśmy można będzie ziemię odsprzedać. To dobra forma inwestycji, ale na zwrot często trzeba czekać długimi latami i trzeba o tym pamięta. Jeśli mamy gotówkę i chcemy ją inwestować to takie rozwiązanie warto wziąć pod uwagę. To musi być bardzo dobrze przemyślana decyzja żeby nie ponosić ryzyka.

Previous post Jak zarobić na inwestowaniu w nieruchomości?
Next post Gdzie ulokować oszczędności?