W co zainwestować 50 tysięcy złotych

Dawniej kwota 50 tysięcy złotych to była możliwość kupienia mieszkania dwupokojowego w większym mieście.

Czasy się jednak zmieniały i dzisiaj taka kwota starsza na około 5-10 metrów kwadratowych mieszkania. Nie jest to dużo, a zatem raczej nie ma, co myśleć o inwestycjach w mieszkania czy domy, bo nie wystarczy nam pieniędzy. Wiele osób kupuje kryptowaluty, ale tutaj trzeba się zawsze liczyć z ryzykiem. Jeśli będziemy mieć szczęście to tę kwotę w rok można podwoić, ale jeśli będziemy mieć pecha to szybko stracimy połowę z tego.

Ryzyko przy inwestycjach zawsze są, dlatego trzeba zastanowić się czy lubimy ryzyko i chcemy duże zyski czy wolimy do wszystkiego dochodzić powoli?

Jeśli powoli to warto zakładać konta w bankach, które dają nam możliwość większego oprocentowania dla nowych klientów. W ten sposób uzyskamy najlepsze efekty aczkolwiek zyski będą rządu 2-3% w rok. Dużo nie jest, ale już zawsze coś, a co ważne nie ma tutaj żadnego ryzyka, dlatego wiele osób na takie rozwiązanie się decyduje. Jeśli mamy pieniądze i nie musimy ich odbierać za miesiąc czy dwa to można się zastanowić nad inwestycją w złoto albo inwestycją w monety. Mennica bardzo często wypuszcza okolicznościowe monety i na tym naprawdę można zyskać, ale na efekty trzeba często długo czekać. W inwestycjach, które nie niosą ze sobą ryzyka trzeba wykazać bardzo dużo cierpliwości.

Co jeszcze można wybrać na inwestycje?

Dobrym sposobem na inwestowaniem takich pieniędzy jest zakup ziemi. O ile nieruchomości rosną w cenę to ziemia już nie, dlatego można tanio kupić nawet kilka hektarów ziemi. Niech ziemia czeka na lepsze czasy i my wtedy możemy w przyszłości na tym bardzo dużo zyskach, a jak nie to zawsze w tej cenie, co kupiliśmy można będzie ziemię odsprzedać. To dobra forma inwestycji, ale na zwrot często trzeba czekać długimi latami i trzeba o tym pamięta. Jeśli mamy gotówkę i chcemy ją inwestować to takie rozwiązanie warto wziąć pod uwagę. To musi być bardzo dobrze przemyślana decyzja żeby nie ponosić ryzyka.

Previous post Biżuteria to coś więcej niż na pierwszy rzut oka
Next post Gdzie ulokować oszczędności?