Na co trzeba zwrócić uwagę kupując proszek z henny

Jest tyle proszków henny dostępnych w sprzedaży, że ciężko jest czasem wybrać odpowiedni rodzaj henny dla swoich potrzeb.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość kupowanej henny. Podstawową i najważniejszą informacją będzie to, z jakiego kraju pochodzi henna, jak jest przesiewana i z którego zbioru pochodzi, ponieważ obecny rok uprawy jest najlepszy. Jakość BAQ to termin marketingowy, który zasadniczo oznacza stuprocentową czystą hennę w proszku. Ten czysty proszek z henny jest wystarczająco bezpieczny do stosowania przy malowaniu ciała i najprawdopodobniej jest drobno przesiany. Jakością BAQ nie oznacza się żadnych mieszanek czy innych ziół, których używamy na naszych włosach, ponieważ oznaczałoby to, że można ich używać do malowania ciała, a tak nie jest. Przed zakupem upewnij się, że masz w stu procentach czystą hennę i zioła, których używasz do farbowania lub odżywiania włosów. Na co trzeba zwrócić uwagę kupując proszek z henny

Uzyskanie ekologicznych ziół jest jeszcze lepsze, ponieważ masz gwarancję, że firma czy gospodarstwo uzyskało odpowiedni certyfikat i kontrolę, czy nie są używane pestycydy i substancje chemiczne.

Taka henna jest ogólnie zdrowszym i bezpieczniejszym produktem. Indygo i kasję należy wymieszać oddzielnie od pasty z henny w oddzielnej misce. Są to zioła, które wymagają innego czasu na samo uwolnienie barwnika, około pół godziny. Następnie możesz dodać je do pasty z henny, aby uzyskać brązowe odcienie. Nałożenie henny i wszelkich ziół na lekko wilgotne włosy naprawdę pomaga im znacznie łatwiej działać. Również nałożenie indygo czy kasji na wilgotne włosy sprawi, że barwniki lepiej się wchłania i dają jeszcze ciemniejszy, bogatszy kolor. Użycie odżywki na włosy po farbowaniu henną, taką jak pole henny henna Rajasthani BAQ, jeśli masz tendencję do przesuszania, zapewni im odpowiedni poziom nawilżenia. Aby uzyskać głębsze, bogatsze czerwone odcienie, użyj dobrego, świeżego proszku z henny, który jest znany z tego, że daje głębokie czerwone rezultaty. Po kilku aplikacjach kolor jeszcze się pogłębi.

Previous post Wynajem pojazdu ma wiele różnorodnych korzyści dla osób podróżujących
Next post Jak selekcjonować osłony do zamontowania na balkonach?