Dostałeś wezwanie do zapłaty przedawnionego mandatu za brak biletu?

Jesteś zaskoczony faktem, otrzymania wezwania do zapłaty dawno według ciebie przedawnione mandatu za brak biletu?

Niestety takie sytuacje w dalszym ciągu mają miejsce, często w niezgodny z prawem sposób działają zwłaszcza firmy windykacyjne, jakie chcą wykorzystać naszą swoistą niewiedzę.

Dlatego jeżeli posiadamy słuszne obawy, iż taki mandat rzeczywiście jest przedawniony to nie gódźmy się na jego zapłatę, a raczej podejmijmy w tym kierunku kroki zmierzające do rozwiązania takiej sytuacji. Oczywiście prawo jest nie tylko po naszej stronie, ale też co zrozumiałe istnieje ono właśnie w nawiązaniu do okresu w którym taki mandat ulega przedawnieniu, jeżeli spełnione zostały określone warunki do nikt nie może domagać się od nas zwrotu pieniędzy czy poniesieniu jakichkolwiek kosztów. Jak najbardziej wiele osób jest tego nieświadomych, obawia się czy nie powstaną dalsze konsekwencje a także sam mandat nie stanie się poważnym problemem, doprowadzającym do sprawy w sądzie czy windykacji komorniczej. Niech więc wszystko o czym powiedziano powyżej, pozwoli nam zrozumieć iż każdy mandat czy tez zobowiązanie w wielu sytuacjach już dawno uległo przedawnieniu. Mało tego, nikt nie ma prawa domagać się od nas jego zapłacenia, a nawet namawiać do tego byśmy godzili się na taki a nie inny stan rzeczy, bądźmy więc tego co zrozumiałe wręcz świadomi.

Dostałeś wezwanie do zapłaty przedawnionego mandatu za brak biletu?

Dowiedz się kiedy obowiązuje ciebie takie przedawnienie

Każdy z nas ma prawo bazować na obowiązującym prawie, i nie tylko do niego się odnosić ale go przestrzegać, również firmy które zamierzają nas wprowadzić celowo w błąd, a takich wbrew temu co się wydaje jest bardzo wiele. Postarajmy się więc skorzystać z możliwości pozyskania informacji dotyczących prawa jakie obowiązuje lub tego co możemy wykorzystać w tym aspekcie, zwłaszcza takich jak te tutaj wniosek o przedawnienie mandatu za brak biletu. Dzięki tej stronie internetowej uzyskujemy też bezproblemowy dostęp do gotowych i przydatnych wzorów poszczególnych wniosków oraz pism, jakich wykorzystanie czy też zastosowanie jest czymś o czym trzeba pamiętać w takich i wielu innych przypadkach.

Previous post Potrzebujesz tłumaczenia w Katowicach?
Next post Sposób na aktywne wakacje