Dlaczego warto współpracować z doradcami finansowymi?

Polacy dziwnym trafem nie chcą współpracować z doradcami finansowymi, ale dlaczego tak się dzieje?

Na pewno jest to pozostałość po dawnych kredytach hipotecznych, które były zaciągane we frankach szwajcarskich. Wtedy to właśnie doradcy finansowi radzili, że to najlepszy interes życia klienta. Tylko, że warto zastanowić się nad tym, jacy to byli doradcy finansowi? Najczęściej były to osoby, które były zatrudnione przez bank. Jeśli zgłaszamy się do kogoś, kto pracuje dla banku to nie spodziewajmy się, że powie nam wszystko, co złe.

My mamy chcieć wziąć ten kredyt i doradca finansowy stara się nas przekonać.

Za to mu płacą i chce wykonać swoją pracę najlepiej jak się tylko da. Lepiej unikać właśnie takich doradców finansowych, bo rzetelności nie ma się, co po nich spodziewać. My musimy wybrać sobie kogoś całkowicie niezależnego. Wtedy wiemy, że taka osoba działa sama i jest w stanie znaleźć nam bardzo dobrze dopasowany kredyt bez względu na to czy ma to by kredyt hipoteczny czy gotówkowy. Zgłaszając się do kogoś takiego wiemy, że taka osoba nam pomoże i zrobi to najlepiej jak jest to możliwe. Tego oczekujemy po profesjonalnej osobie, która zna się bardzo dobrze na kredytach.

Wizyta u doradcy finansowego

Warto zgłosić się do doradcy, bo może mieć dla nas oferty ze wszystkich banków, jakie w Polsce działają. Przychodząc do niego przynosimy potrzebne dokumenty określające nasze zarobki. Wtedy następuje wyliczenie kwoty, która można otrzymać. W naszym imieniu wysłane są wnioski do różnych banków. Jeśli bank odpowie pozytywnie to wtedy doradca finansowy może negocjować warunki naszego nowego kredytu. My sami tego nie zrobimy, bo banki z nami rozmawiać nie będą, a ze specjalistom od kredytów już tak, dlatego im szybciej się do kogoś takiego zgłosimy tym więcej zyskamy. Jak wygląda zapłata za pracę doradcy finansowego? Może być tak, że my nic nie płacimy tylko bank płaci, jeśli za pośrednictwem doradcy finansowego wybierzemy ich ofertę. Warto? Oczywiście, że warto, bo dużo na tym zyskamy.

Previous post Co to jest odwrócony kredyt hipoteczny?
Next post Jak zarobić na inwestowaniu w nieruchomości?