Wygodne ubrania do karmienia piersią

Po urodzeniu dziecka większość kobiet rozpoczyna karmienie piersią. Nie ma prawie żadnego fizycznego powodu, który przemawiałby przeciwko karmieniu piersią. Nawet początkowe problemy z karmieniem piersią nie są przeszkodą.

Czy to karmienie piersią po cesarskim cięciu, wcześniaki czy bliźniaki prawie zawsze istnieje rozwiązanie, które pozwoli dziecku cieszyć się mlekiem matki. Jednak konieczne jest powstrzymanie się od karmienia piersią, jeśli dziecko cierpi na zaburzenie metaboliczne galaktozemię. Nie powinno przyswajać cukru galaktozy zawartego w mleku matki. W przypadku chorób tarczycy, cukrzycy, zapalenia wątroby lub gruźlicy karmienie piersią jest zwykle możliwe, a czasem nawet pożądane. Jednak choroby zawsze wymagają dokładnego wyjaśnienia z lekarzem prowadzącym. Hormon oksytocyna, który jest uwalniany podczas karmienia piersią, nie tylko pozytywnie wpływa na więź między matką a dzieckiem, ale także sprzyja cofaniu się macicy. W pierwszych dniach po porodzie oksytocyna wywołuje bóle nieruchome, u pierwszego dziecka lekkie pociągnięcie w podbrzuszu, podobne, ale bardzo osłabione, do porodu przy drugim dziecku mogą być bardziej intensywne.

Nieruchome skurcze pomagają leczyć rany w macicy. Naczynia zamykają się szybciej, dzięki czemu rany w macicy goją się szybciej.

W rezultacie matki karmiące są również mniej narażone na niedobór żelaza, ponieważ tracą mniej krwi. Dlatego też karmiąca kobieta powinna nosić komfortowe ubrania, z pewnością powinny być to sukienki czy też bluzki które także umożliwią łatwe karmienie. Z pewnością powinny być to ubrania wykonane z najlepszej jakości materiałów. Nie mogą bowiem uczulać mamy ani dziecka, dlatego też kiedy kupujemy ubrania tego rodzaju koniecznie należy sprawdzić skład. Oczywiście mogą być to różnego rodzaju ubrania, przykładowo elegancka bluzka do karmienia piersią. Często są to nieco szersze ubrania niż tradycyjne, dzięki czemu mam będzie miała lepszą możliwość manewru. Mogą posiadać możliwość odchylenia materiału w pobliżu biustu, i pozwoli na dyskretne karmienie.

Previous post Fit Apetit – najlepszy catering dietetyczny
Next post Zbliża się Dzień Kobiet? Podaruj bukiet z pocztą kwiatową!