Najważniejsze wskazówki, aby dać swojemu kotu to, co najlepsze

Wiele osób po prostu nie wie, co jest związane z opieką nad kotem.

Są to wspaniałe zwierzęta i nie wymagają tyle utrzymania, co inne zwierzęta. To nie znaczy, że nie powinieneś uczyć się o nich kilku rzeczy. Przeczytaj ten artykuł, aby lepiej dbać o swojego kota.Wybierz jedzenie wysokiej jakości. Klucz do zdrowego kota zaczyna się od żywienia. Spójrz na etykietę składników. Jeśli spojrzysz na większość „popularnych” komercyjnych karm dla kotów, możesz być zaskoczony, że głównym składnikiem na liście jest kukurydza. Koty są mięsożercami, więc szukaj karmy z prawdziwym mięsem jako głównym składnikiem. Możesz zapłacić więcej z góry, ale te karmy są często bardziej bogate w składniki odżywcze, co oznacza, że ​​Twój kot je mniej, a torebka starcza na dłużej.Twój kot może nie przybiegać, gdy zawołasz, ale większość kotów lubi przytulać się na swoich warunkach i czasie. Koty uwielbiają mieć swoje głowy i plecy. Nie wszystkie koty lubią pocierać brzuszki, więc bądź ostrożny. Spędzanie czasu z kotem sprawi, że któregoś dnia na długo zapamiętasz wspomnienia.Dla zdrowszego, szczęśliwszego kota wybierz zwykły żwirek zamiast zapachowego żwirku. Koty lubią ładny, czysty, zbity żwirek. Codziennie zgarniaj kuwetę swojego kota i zmieniaj ją całkowicie co trzy dni. Po zmianie pudełka umyj je wodą i płynem do naczyń. Nie marnuj pieniędzy na wkładki, ponieważ koty mają tendencję do ich niszczenia.Trzymaj niebezpieczne chemikalia z dala od swojego kota. Najważniejsze wskazówki, aby dać swojemu kotu to, co najlepsze

Podobnie jak dzieci, koty muszą być trzymane z dala od przedmiotów, takich jak środki czyszczące, ponieważ mogą im zaszkodzić.

Te chemikalia są w zasadzie trucizną i jeśli twoje koty je zjedzą lub dostaną je na siebie, mogą poważnie zachorować, poparzyć się, a nawet umrzeć. Przechowuj te przedmioty w miejscu, w którym kot nie może ich znaleźć lub użyj blokady zabezpieczającej przed dziećmi.Użyj pieszczot, aby sprawdzić stan zdrowia swojego kota. Głaskanie to nie tylko sposób na wspólne spędzanie czasu z kotem, ale także świetny sposób na znalezienie czegoś nienormalnego na jego ciele. Możesz je pogłaskać, aby wyczuć guzy, grudki lub rany. To także świetny czas na sprawdzenie ich uszu.Nie karm kota żadnym ludzkim pokarmem, który zawiera w sobie kości. Jeśli podajesz kotu kurczaka lub rybę, pamiętaj, aby wcześniej usunąć kości, aby zapobiec ryzyku zadławienia. Pokrój jedzenie, które podajesz na małe kawałki, aby ułatwić trawienie Twojemu kotu.U samców kota mogą powstawać kryształy w moczu, co zwykle pojawia się w wyniku złej diety. Przekazywanie takich kryształków jest bolesnym przeżyciem dla twojego kota, a twój portfel nie będzie zadowolony z rachunku za weterynarza. Szukaj pokarmów o niskiej zawartości magnezu dla Twojego kota. Najlepszym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest przeczytanie etykiety. Produkty zawierające ryby mają wyższą zawartość magnezu niż produkty na bazie drobiu.Możesz znaleźć lepszą ofertę na receptę swojego kota online, zamiast kupować ją od weterynarza. W niektórych sytuacjach możesz nie mieć możliwości zakupu leków przez Internet, na przykład w nagłych wypadkach zdrowotnych. W większości przypadków, kupując w Internecie, otrzymasz świetne rabaty.Jak widać, w posiadaniu kota jest sporo rzeczy. Najważniejsze, czego potrzebujesz, to trochę cierpliwości. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, nie powinieneś mieć problemu z opieką nad swoim kotem. Wykorzystaj to, czego się tutaj nauczyłeś, a wszystko będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsze.

Previous post Przetrwaj z powodzeniem na rynku Forex, postępując zgodnie z tą radą
Next post Co możesz zrobić jeśli odmówiono udzielenia kredytu hipotecznego