Czy warto korzystać z lokaty?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy lokowanie pieniędzy na lokacie ma sens? Wszystko będzie zależne od tego, jakie kwoty wchodzą w grę?

Jeśli mamy tysiąc złotych i chcemy oddać to na lokatę to szkoda naszego czasu. Zysk będzie tak mały, że nawet tego nie zauważymy, ale mając pięćdziesiąt tysięcy i więcej już ten zysk w skali jednej lokaty będzie setki złotych. Niby nie jest to dużo, ale z drugiej strony te pieniądze powoli, bo powoli, ale jednak same na siebie pracują. Naszym zadaniem jest wybrać taką lokatę żeby można było jak najwięcej na tym zyskać.

Jeśli jesteśmy od lat w banku i mamy lokatę to, jeśli mamy 1,5 % w skali roku to już jest dobrze. Kwota znikoma, ale wydaje nam się, że inni lepiej nie mają? To nie jest tak, bo dzisiaj banki, mimo że lokaty mają słabe to jednak starają się zdobywać nowych klientów.

W ten sposób oferuję oprocentowanie dochodzące do 3%.

Niby nie jest to nadal dużo, ale o sto procent więcej niż mieliśmy, dlatego warto się taką lokatą zainteresować. Jeśli mamy 3% to jest w skali roku. Jeśli bierzemy sobie lokatę na trzy albo cztery miesiące to dzielimy procenty i wiemy ile nam to wyjdzie. Jeszcze od tego odprowadzany jest podatek, dlatego trzeba wszystko przeliczać. Warto również sprawdzić, jakie warunki daje nam bank. Może być tak, że jeśli nagle będziemy chcieli skorzystać z tej gotówki to nam na to nie pozwolą. Może być tak ze koszty utrzymania konta są wysokie, my te wszystkie koszty musimy sobie bardzo dokładnie przeliczać i wybierać dokładnie taką ofertę, jaka jest bardzo dobrze dopasowana do naszych potrzeb. Właściwie to potrzeby na pewno mamy większe, ale wybieramy coś, co jest najbardziej opłacalne z tych ofert, które przeglądaliśmy.

Wtedy wybierzemy coś dla siebie i będziemy okładać tam pieniądze.

Trzeba obserwować reklamy w telewizji i Internecie, a w ten sposób trafimy na taką lokatę, jaka dla nas będzie najbardziej korzystna i chętnie przelejemy do tego banku swoje pieniądze. Jeśli zaczniemy szukać to na pewno coś znajdziemy.

Previous post Kiedy zacząć oszczędzać na emeryturę?
Next post Czy warto poprawiać swoje kwalifikację poprzez kursy?